tikslas JAV

LJAA kviečia į renginį “Lietuvos advokatai ir neatrastos lietuviškos vietos Amerikoje”. Susitikimas ir diskusijos su projekto “Tikslas – Amerika” organizatoriais

Lietuvos advokatai ir neatrastos lietuviškos vietos Amerikoje

LJAA tęsia renginių ciklą apie visuomeniškus mūsų bendruomenės narius. Valstybės šimtmečio proga kviečiame LJAA narius ir draugus į susitikimą su projekto „Tikslas – Amerika“ organizatoriais ir aktyviais mūsų bendruomenės nariais advokate Aiste Žemaitiene ir Augustinu Žemaičiu.

Renginys vyks 2018 m. kovo 15 d. 19 val., restoranas Terrazza (Forum Palace) Konstitucijos pr. 26, Vilniuje.

Aistę ir Augustiną įkvėpė tai, kad užsienyje labai daug lietuviško paveldo, tačiau jis beveik nežinomas Lietuvoje. Taip išsivystė projektas apie įdomias lietuviškas vietas JAV.

Kas yra įdomiosios lietuviškos vietos JAV? Kaip jos susijusios su Arvydu Saboniu, Šarūnu Marčiulioniu, Jonu Meku, Henriku Radausku, Antanu Škėma, Elena Avietėnaite, kitais? Kaip jas matyti ir kaip nenukrypstant nuo savo turistinio maršruto JAV jas lengvai aplankyti kviečiame pasiklausyti kovo 15 d.

2017 m. mūsų bendruomenės nariai advokatė Aistė Žemaitienė ir Augustinas Žemaitis Lietuvos šimtmečio proga drauge su LT Vyriausybės kanceliarija vykdė projektą „Tikslas – Amerika“.

Šio projekto metu savanoriai fiziškai aplankė lietuviškas vietas šiaurės rytų JAV. Aplankyta 11 valstijų, 106 miestai ir miesteliai, 301 lietuviška vieta. Padaryta beveik 9000 nuotraukų, susitikta su ~200 žmonių ir išklausytos bei užrašytos lietuviškų vietų istorijos.

Šiuo metu visuomenei pristatomas „Tikslas – Amerika“ projekto rezultatas – interaktyvus lietuviškų vietų JAV žemėlapis, kuriame galima apie vietas paskaityti, pamatyti jų įspūdingiausių nuotraukų, sužinoti tikslias GPS koordinates ir lengvai įtraukti į savo lankytinų vietų sąrašą.

„Tikslas – Amerika“ sulaukė didelio pasisekimo ir planuojama, esant galimybei, jį tęsti, 2018 m. prijungiant prie žemėlapio JAV Vidurio Vakarų srities lietuviškas vietas, 2019 m. – Kanados ir vakarinės Niujorko valstijos dalies. Abiem atvejais visos vietos būtų fiziškai aplankytos, nufotografuotos.

“Tikslas – Amerika” projektas yra “Gabalėliai Lietuvos“ ir „TrueLithuania“ svetainių/Facebook paskyrų tąsa, kurių šeimininkas – Augustinas Žemaitis. Jose renkama ir publikuojama informacija apie lietuviškas vietas užsienyje. Tinklapyje jau aprašyta iki 1000 vietų 30 šalių.

Renginio laikas: 2018 m. kovo 15 d. 19 val.
Renginio vieta: Restoranas Terrazza (Forum Palace) Konstitucijos pr. 26, Vilniuje.

Renginys nemokamas.
Dalyvauti gali ir ne LJAA nariai.
Prašome užsiregistruoti https://goo.gl/forms/cUGQSoCbWfPvOAg22