Titulinis

Pristatome LJAA leidinį “SKYRYBOS”

 

El. leidinyje – profesionalių teisininkų atsakymai į aktualiausius klausimus apie santuokos nutraukimą

Lietuvos jaunųjų advokatų asociacija (LJAA) pristato savo narių parengtą elektroninį leidinį „SKYRYBOS: atsakymai į aktualiausius klausimus“, kurį sudaro 12 temų, aktualiausių besirengiantiems nutraukti santuoką arba jau pradėjusiems šį procesą. Parsisiųsti leidinį iš LJAA tinklalapio https://ljaa.org/ bei jį skaityti, juo dalintis su kitais galima nemokamai.

Leidinyje, kuris yra straipsnių rinktinė, pateikiama informacija apie tai, kokie turėtų būti pirmieji žingsniai, pradedant santuokos nutraukimo procesą bei kokie yra santuokos nutraukimo būdai, kaip įvertinti sutuoktinio kaltę ar padarytą neturtinę žalą, kas yra mediacija, ką reikėtų apgalvoti ir įvertinti sprendžiant klausimus dėl turto padalinimo bei įsipareigojimų kreditoriams. Taip pat dėmesio skiriama temoms, susijusioms su vaikų teisine padėtimi po santuokos nutraukimo: kaip nustatoma jų nuolatinė gyvenamoji vieta, bendravimo tvarka su skyrium gyvenančiu tėvu (motina), vaikų išlaikymo dydis. Atsižvelgiant į tai, kad skyrybos vyksta ir tarp sutuoktinių, gyvenančių skirtingose valstybėse, leidinyje aptariami ir tokio proceso ypatumai bei kiti klausimai.

„Teisininkų profesinis tikslas – saugoti ir ginti žmogaus teises, todėl šis leidinys – tai dar vienas mūsų siekis paprastai paaiškinti praktines problemas tiems, kurie su jomis susiduria. Tikime, kad daugeliui skaitytojų šios koncentruotos informacijos užteks problemai išspręsti, tuo tarpu kitiems padės suprasti situacijos kompleksiškumą ir kreiptis pagalbos į teisininkus. Abiem atvejais džiaugsimės, jeigu mūsų asociacijos narių žinios prisidės prie stabilesnės ir aiškesnės teisinės sistemos kūrimo“, – teigė elektroninio leidinio idėjos autorius, LJAA prezidentas ir “VILYS, MEŠKYS ir PARTNERIAI” partneris advokatas dr. Edvinas Meškys.

Leidinio „Skyrybos: atsakymai į aktualiausius klausimus“ vyriausioji redaktorė LJAA Informacinio komiteto narė, advokato padėjėja Snieguolė Miceikaitė atskleidė, kad leidinio turinys sudarytas, atsižvelgiant į dažniausiai pasitaikančius klientų klausimus, kurių sulaukia praktikuojantys advokatai ir advokatų padėjėjai. „Taip ir gimė sumanymas skaitytojams pateikti konkrečią, glaustą, teisiškai tikslią ir esminę informaciją su skyrybomis susijusiais klausimais viename leidinyje, kad skaitytojams nereikėtų gaišti laiko ir ieškoti atsakymų skirtinguose šaltiniuose, interneto platybėse, kur, reikia pripažinti, pasitaiko ir klaidingos informacijos ir teisės aktų interpretavimo. Santuokos griūtį išgyvenantys asmenys ir taip jaučiasi sutrikę, išgyvena emocijų sumaištį, taigi jiems teikiama informacija turi būti tiksli ir teisinga, kad dar labiau nekomplikuotų situacijos“, – akcentavo S. Miceikaitė.

LJAA Informacinio komiteto pirmininkė Dovilė Urnikienė pasidžiaugė, kad LJAA nariai entuziastingai priėmė idėją rengti vienai teisinei tematikai skirtų tekstų rinkinį ir noriai dalyvavo šiame projekte. Taigi šiuo metu LJAA Informacinis komitetas svarsto galimybę išleisti dar keletą kitų leidinių, pavyzdžiui, skirtų darbo, paveldėjimo, statybų, daugiabučių namų administravimo ar kitiems aktualiems teisės klausimams. „LJAA nariai nuolat rengia straipsnius teisinėmis temomis, kurie publikuojami įvairiose Lietuvos žiniasklaidos priemonėse, su kuriomis sėkmingai bendradarbiaujame. Tad tokią pačią misiją – teisinius dalykus paaiškinti paprasta ne teisininkams suprantama kalba, pateikiant įžvalgų iš darbo praktikos – tęsime ir rengdami elektroninius leidinius“, – teigė D. Urnikienė.

LEIDINĮ SKAITYKITE PASPAUDĘ ANT NUOTRAUKOS:

SKYRYBOS

LJAA yra 30-uosius gyvavimo metus skaičiuojanti organizacija, vienijanti tikruosius narius (advokatus, advokatų padėjėjus) bei kandidatus į tikruosius narius (teisės studentus, kitus teisininkus). Šiuo metu LJAA iš viso priklauso daugiau kaip 430 narių.

Kontaktai

 

3,534 total views, 1 views today